1/2

Christian Adolph Overbeck,

Alvenu Maj’ kaj donu

tradukita de Bernd Hasecke

Alvenu Maj’ kaj donu Ekvivon al natur’ La teron nun florkronu Por nia korplezur’! Ho, baldaŭ ni respiros Odoron de l’ viol’: Tra l’ mondo nun vagiras Kantante la popol’.

Sendube vintro havas Magion eĉ por hom’. La neĝo nin tre ravas Per ĉarma lum-fantom’. Rapide vi glitŝuas Sur glata la glaci’, Glitveturadon ĝuas En blanka neĝo ni!

Sed kiam birdoj restas Ĉi tie dum somer’, Kaj ni la lumon festas, Trompravas nin ĥimer’. Elfloras nun violoj En nia suna val’, Alflugas la kukoloj Kaj eĉ la najtingal’.

........................ ........................ ........................ ........................ ........................ ........................ ........................

........................ ........................ ........................ ........................ ........................ ........................ ........................

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Komm lieber Mai und mache” de Christian Adolph Overbeck (∗1755-08-21 – †1821-03-09) en Esperanton de Bernd Hasecke (∗1928-12.29 – †2008-02-05).

Arg-1000-2023 (2014-05-03 17:56:22)

Esperantigis: Bernd Hasecke (*29.12.1928; Kirchstr. 17c, D-42553 Velbert, Gemanio). S-ro Bernd Hasecke estis delegito de UEA. Li mortis la 5-an de Februaro 2008 laŭ reta informo de lia filo Jan Ulrich Hasecke, Schubertstr. 4, D-42791 Solingen, Germanio. Mi, Manfred Retzlaff, ricevis en 2008-03 tiun tradukon de s-ano Anton Kronshage, Eulenweg 27, D-58332 Schwelm, Germanio, tel. 0049-(0)2336-12091.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1000&version-id=2023