1/1

Bernd Hasecke,

En okcidento nun ruĝe

En okcidento nun ruĝe Arda subiras la sun’, Baldaŭ leviĝos senmuĝe Pala en brilo la lun’.

Kantis la birdoj laŭ sperto Dum la somera lum-fest’, Dormas nun post la koncerto Jam en kaŝita la nest’.

En la vesperaj aeroj Ĉiu silentas viv-son’, Pri plenumotajj esperoj Sonĝas la roza burĝon’.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Bernd Hasecke (∗1928-12.29 – †2008-02-05).

Arg-1004-2030 (2014-05-05 11:37:33)

La poemo estas kantebla laŭ la melodio de la kanto “Seht, wie die Sonne dort sinket.. ”. La teksto de tiu ĉi kanto legeblas en http: // www. volksliederarchiv. de/ text2814. html . La melodio estas aŭdebla en http: // www. musicanet. org/ robokopp/ Lieder/ susserdi. html kaj en http: // www. youtube. com/ watch? v= brapUYB5n20 . La muzik-notoj legeblas en http: // www. hymnary. org/ text/ seht_wie_die_ sonne_dort_sinket .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1004&version-id=,2030