1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Knab’ rozeton vidis li

tradukita de Joachim Gießner

Knab’ rozeton vidis li; erikeja floro. Juna, bela estis ĝi. Por admiri kuris li ĝoje kun adoro. Rozo, rozo, ruĝa roz’, erikeja floro.

Diris knab’: �Mi rompos vin, vi rozeta floro“. Diris roz’: �Mi pikos vin, ke vi ne forgesos min, premas min doloro.“. Rozo, rozo, ruĝa roz’, erikeja floro.

Knab’ sovaĝa rompis ĝin; erikeja floro. Rozo ja defendis sin kaj sufere pikis lin, ne utilis ploro. Rozo, rozo, ruĝa roz’, erikeja floro.

Traduko de la Germana poemo “Heidenröslein” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-1022-2225 (2014-12-16 16:29:14)

Tiu ĉi kanto-traduko troviĝas en http: // arkivo. esperanto. de/ kantoj/ kantoj. pdf .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1022&version-id=2225