1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
Convalle in rorata  In frigida convalle
tradukita de N. N. 95  tradukita de N. N. 94

Convalle in rorata, En, rota crepitat; Puella mi amata Hic iam non habitat.

1. In frigida convalle Rota molaris it, Amata ibi degens Nostra evanuit.

Que fides erat pacta Donato anulo, Ab illa iam est fracta Cum dono aureo.

2. Pollicita mi fidem Mi dedit annulum, Fide sed ista laesa, Fractum est vinculum.

Cum lyra peragrare Nunc velim ultima Et cantica cantare, Adire ostia!

3. Nunc ludens proficiscor

In orbem maximum Et canto meos modos De domo ad domum.

Nunc volem datis loris In atrox proelium, Ad ignes cubem foris Obscura nocte tum!

4. Nunc in cruentam pugnam

Eques citus volem, Obscura nocte circum Mutos ignes cubem!

Cum crepant rotae tortae, Quid velim, nescio; Ac si occumbam morte, Sit quies subito.

5. Cum audio molarem, Ignoro quid faciam - Gratissimum est mori, Ut semper sileam.

Traduko de la Germana poemo “In einem kühlen Grunde” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en la Latinan de N. N. 95.

Arg-1035-2103 (2014-05-31 18:16:34)

Tiu ĉi latinigo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ ineinemk. html .

Traduko de la Germana poemo “In einem kühlen Grunde” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en la Latinan de N. N. 94.

Arg-1035-2102 (2014-05-31 18:12:03)

Tiu ĉi latinigo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ ineinemk. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1035&version-id=2103,2102