1/1

Vasilij Devjatnin,

Ŝipeto

Malgranda ŝipeto Kun blanka veleto Naĝadas trankvile sur maro … Sed venis ventego, Fariĝis ondego— Pereas ŝipet’ sub akvaro! Kaj homo mizera Kun kredo sincera Vivadas trankvile en mondo; Sed kredo forblovis, Ondego sin movis, Kaj homo pereas sub ondo.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Vasilij Devjatnin (∗1862 – †1938).

Arg-1041-2116 (2014-06-05 09:16:04)

Tiu poemo troviĝas ankaŭ en http: // www. ipernity. com/ doc/ rafmagon/ 10088921 . Mi, Manfred Retzlaff, kopiis ĝin el tiu retejo. Pri la aŭtoro vidu la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Vasilij_Devjatnin .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1041&version-id=2116