1/1

Александр Сергеевич Пушкин,  Александр Сергеевич Пушкин,
Die Rose  La rozo
tradukita de Kay Borowsky  tradukita de N. N. 100

Wo ist unsere Rose, Meine Freunde? Verwelkt ist die Rose, Des Morgenrots Kind. Sag nicht: So welkt die Jugend! Sag nicht: So geht’s mit der Freude am Leben! Sage zur Blüte: Leb wohl, tut mir leid! Und veweise uns Auf die Lilie.

Ne rozon Patosan, De ros’ vivigitan, Prikantas nun mi; Ne rozon Teosan, Per vin’ aspergitan, Verslaŭdas al vi: Sed rozon feliĉan, Sur brusto velkintan De mia Elin’…

Traduko de la Rusa poemo “Роза” de Александр Сергеевич Пушкин (∗1799-06-06 – †1837-02-10) en greka de Kay Borowsky.

Arg-1073-2166 (2014-06-30 19:43:49)

Tiu  ĉi  poem-traduko  troviĝas  en  http: //

www. petersburg-guide. de/ sankt-petersburg/ puschkin-museum . Pri la tradukinto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Kay_Borowsky .

Traduko de la Rusa poemo “Роза” de Александр Сергеевич Пушкин (∗1799-06-06 – †1837-02-10) en Esperanton de N. N. 100.

Arg-1073-2164 (2014-06-30 19:08:21)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1073&version-id=2166,2164