1/1

Stanislaw Schulhof,

Lulkanto

Dormu mia infaneto, Sonĝu pri la gardanĝelo, Pri la birdo flugetanta, Pri la suno radianta Kaj pri steloj sur ĉielo, Ankaŭ via patrineto Revis iam pri la rozo, Pri la floroj kun odoro, Pri la vivo sen la prozo ... k.t.p.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Stanislaw Schulhof (∗1864-11-12 – †1919-08-18).

Arg-1079-2173 (2014-07-04 15:40:51)

Tiu ĉi poemo troviĝas en http: // esperanto. net/ literaturo/ uea/ esperdesperrec. html . Ĝi estis dediĉita al la Esperanto-poetino Marie Hankel. Pri tiu vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_Hankel .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1079&version-id=2173