1/1

Stanislaw Schulhof,

Ho ve, koro disŝirita

Ho ve, koro disŝirita! Duon’ batas por fragmento, Propra lingvo, propra domo, Sed duon’ por ĉiu gento, De Tokio ĝis al Romo. Kia doloro, Mia koro!

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Stanislaw Schulhof (∗1864-11-12 – †1919-08-18).

Arg-1081-2175 (2014-07-06 11:30:54)

Tiu ĉi poem-fragmento troviĝas en http: // esperanto. net/ literaturo/ uea/ esperdesperrec. html . Pri la poeto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Stanislav_Schulhof .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1081&version-id=2175