1/1

Conrad Ferdinand Meyer,  Conrad Ferdinand Meyer,
Two sails  Du veloj
tradukita de Leland Bryant Ross  tradukita de Guido Holz

Two sails flashing bright on the royal-blue bay! Two sails fill out tight and sail calmly away!

Du veloj ekhelas sur golfa lazur’, du veloj ekŝvelas al paca forkur’.

When one in the breezes moves hither and yon, The other with ease as its shadow responds.

Se unu ekrondas per venta alblov’, la alia respondas per sama ekmov’.

If one wants to hasten, the other goes fast, If one asks for quiet, its companion has rest.

Se unu impetas, duopas rapid’, se unu kvietas, ripozas la amik’.

Traduko de la Germana poemo “Zwei Segel” de Conrad Ferdinand Meyer (Konrado Ferdinando Majero, ∗1825-10-11 – †1898-11-28) en la Anglan de Leland Bryant Ross (Ros’ Haruo).

Arg-1088-2195 (2014-09-07 12:48:46)

Tiu ĉi poem-angligo troviĝas en http: // www. thehymnsociety. org/ bbs/ index. cgi? noframes; read= 245 .

Traduko de la Germana poemo “Zwei Segel” de Conrad Ferdinand Meyer (Konrado Ferdinando Majero, ∗1825-10-11 – †1898-11-28) en Esperanton de Guido Holz (∗1920 – †1989).

Arg-1088-2194 (2014-09-07 14:39:02)

Tiu ĉi poem-esperantigo troviĝas en http: // www. oocities. org/ cigneto/ thctxt/ d/ duvelojek1. html . Pri Guido Holz vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Guido_Holz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1088&version-id=2195,2194