1/1

Tilde Michels,  Tilde Michels,

Es klopft bei Wanja in der Nacht Frapas iu ĉe Vanjo en la nokto

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Tre fore en malvarma land’ la dom’ de Vanj’ ĉe arbarrand’. Konusoj pendas de glaci’ de l’ dom’ kaj blankas ĉirkaŭ ĝi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Tilde Michels (geb. Semler, ∗1920-02-03 – †2012-10-24).

Arg-1102-2223 (2014-12-14 16:58:02)

Traduko de la Germana poemo “Es klopft bei Wanja in der Nacht” de Tilde Michels (geb. Semler, ∗1920-02-03 – †2012-10-24) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1102-2224 (2014-12-14 17:10:24)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1102&version-id=2223,2224