1/1

Justinus Kerner,

Malnovaj sonoj

tradukita de Manfred Retzlaff

Birdkanto vin ravigas, Ho kor’, aŭdante ĝin. Ĉu tio ne eligas el la koŝmaro vin?

Mi aŭdas sonojn ĉiam. Min memorigas ĝi Je l’ olda tempo, kiam La mondon fidis mi.

Ne helpos herb’ saniga, Malsanas mi kaj el Ĉi tiu sonĝ’ timiga Min vekos nur anĝel’.

Traduko de la Germana poemo “Alte Laute” de Justinus Kerner (∗1786-09-18 – †1862-02-21) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2014-12.

Arg-1107-2234 (2014-12-31 17:57:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1107&version-id=,2234