1/1

Justinus Kerner,

Oude klanken

tradukita de Lau Kanen

Hoor je de vogel zingen? Zie je de bloeiende boom? Schat! Kan dat niet verdringen Van jou die bange droom?

Wat hoor ik? Klanken, oude, En jongensheimwee, groot, Naar ’n tijd toen ik vertrouwde De wereld, wat zij bood.

De dagen zijn geweken, Mij heelt geen veldkruid meer; Mijn angstdroom moet verbreken Een engel van de Heer.

Traduko de la Germana poemo “Alte Laute” de Justinus Kerner (∗1786-09-18 – †1862-02-21) en Nederlanda de Lau Kanen.

Arg-1107-2237 (2015-01-05 18:22:24)

Tiun ĉi nederlandigon de la poemo mi, Manfred Retzlaff, trovis en la retejo http: // www. recmusic. org/ lieder/ get_text. html? TextId= 91779 . Tiu ĉi poem-nederlandigo estas verkita de s-or Lau Kanen, kiu havas la kopio-rajton.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1107&version-id=2237