1/1

Erich Mühsam,

Rezignado

tradukita de Cezar

Gustis mi dumvive ĉion de la am’, batal’ kaj vin’. Mia rusthakil’ nenion ja plu trafus je la fin’.

Kaj surteras disbatita trinkpokalo jen sen fam’. Mia kara gestas spite: “Ho, amik’, glor’ pasis jam.”

Finsimboloj, mi tre dankas, naskhelpantoj de l’ poem’. Suicidvol’ tamen mankas, Al pistol’ ne estas em’!

Traduko de la Germana poemo “Resignation” de Erich Mühsam (∗1878-04-06 – †1934-07-10) en Esperanton de Cezar (civila nomo: Hans-Georg Kaiser, ∗1954-05-21).

Arg-1114-2250 (2015-01-11 22:43:17)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun poemon en http: // cezartradukoj. blogspot. de/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1114&version-id=,2250