1/1

Annette von Droste-Hülshoff,

Ĉu havas iu manon tiel fajnan

tradukita de Manfred Retzlaff

Ĉu havas iu manon tiel fajnan, kapablan dispartigi ĉiun ajnan konfuzon cerban, firman tiel, ke la ŝtonon ĵetas ĝi tremante ne? Kaj kiu riskas ĝuste juĝi vantan impeton, pesi vorton ofendantan, radikiĝintan iam firme en la juna brust’, de l’ antaŭjuĝ’ venen’? Vi feliĉul’, naskita en la hela spac’, flegita vi de pia man’ en pac’, ne pesu! Ŝtonon lasu kuŝi vi, ĉar trafos vian propran kapon ĝi!

Traduko de la Germana poemo “Wo ist die Hand” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1120-2267 (2015-01-28 11:32:46)

Tiu ĉi poemo staras je la komenco de la novelo “La juda fago”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1120&version-id=,2267