1/1

Heinrich Heine,

Nur wissen möcht ich

Nur wissen möcht ich: wenn wir sterben, Wohin dann unsre Seele geht? Wo ist das Feuer, das erloschen? Wo ist der Wind, der schon verweht?

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-1126-2275 (2015-02-12 19:45:23)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie en la retejo http: // www. aphorismen. de/ zitat/ 105653 . Vidu ankaŭ: http: // www. heinrich-heine. net/ clarissd. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1126&version-id=2275