1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Im Garten  En la ĝardeno

tradukita de Manfredo Ratislavo

Die hohen Himbeerwände Trennten dich und mich, Doch im Laubwerk unsre Hände Fanden von selber sich.

La framboj per altaj siaj tigoj disigis nin, sed tra l‘ foliaro niaj manoj mem trovis sin.

Die Hecke konnt‘ es nicht wehren, Wie hoch sie immer stund. Ich reichte dir die Beeren Und du reichtest mir deinen Mund.

La heĝo per alto sia ne povis malhelpi ĝin: mi metis la berojn al via buŝo kaj kisis vi min.

Ach schrittest du durch den Garten Noch einmal im raschen Gang, Wie gerne wollt‘ ich warten, Warten stundenlang.

Se irus tra la ĝardeno ankoraŭfoje vi, volonte je via reveno atendus dum horoj mi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

MR-313-1a / Arg-112-223 (2003-12-30 21:25:49)

Traduko de la Germana poemo “Im Garten” de Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1998-07-19.

MR-313-1a / Arg-112-224 (2003-12-30 21:28:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=112&version-id=223,224