1/1

Heinrich Heine,

Kuŝas la somer-vespero

tradukita de Manfred Retzlaff

Kuŝas la somer-vespero krepuskante sur herbejoj. Ora lun’ de la ĉielo brilas suben al la tero.

Ĉirpas ie ĉi la grilo, movas io sin enakve. La migrant’ plaŭdadon aŭdas kaj spiradon en trankvilo.

Ĉe la rivereto sole banas sin elfino bela, kaj briletas en lun-lumo brak’ kaj nuko siaj mole.

Traduko de la Germana poemo “Dämmernd liegt der Sommerabend” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2015-03.

Arg-1132-2284 (2015-03-16 19:04:31)

La originalo troviĝas en la poem-kolekto “Libro de la kantoj”, “La hejmenveno”, LXXXV.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1132&version-id=,2284