1/1

Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,

O Herz, mein Herz  О сердце  Ho, mia kor’
tradukita de Richard Schulz  tradukita de Замятин

O Herz, mein Herz, was soll dein

heftig Walten? Spreng nicht die Brust! O lass mich

ruhig sein! Nur schwer vermag ich, mich gefasst

zu halten, o Herze mein!

О сердце, не стучи ты так

тревожно! Ты из груди не рвись теперь

долой! Уж мне сдержать себя едва

возможно, О, сердце, стой!

Ho, mia kor’, ne batu mal-

trankvile, El mia brusto nun ne saltu

for! Jam teni min ne povas mi

facile, Ho, mia kor’!

O Herz, mein Herz, nach jahrelan-

gem Plagen soll’s sich entscheiden, ob der Sieg

nun mein! Genug! Stell ab dein unruhvolles

Schlagen, o Herze mein!

О, сердце, стой! В такое ли

мгновенье, затратив труд, я проиграю

бой? Довольно же! Уйми своё

биенье! О, сердце, стой!

Ho, mia kor’! Post longa

laborado Ĉu mi ne venkos en decida

hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu de l’

batado, Ho, mia kor’!

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

LZ-002-1a / Arg-129-253 (2013-02-26 15:14:26)

Germanigita de Rikardo Shulco (RI-CHARD SCHULZ, 1906 - 1997) laŭ la origina internacialingva teksto de LUDWIK LEJZER ZAMENHOF. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Замятин en 1905.

Arg-129-896 (2008-04-28 09:53:14)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=253,896,252