1/2

Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,

О сердце  Сэрца, цiшэй!  Зачем, о сердце  O моё сердце  Ho, mia kor’

tradukita de Ида Лисичник tradukita de Людмила Сильнова

tradukita  de  Михаил

Щербинин tradukita de Владимир Чернов

О сердце, сердце, не стучи так

громко, и из груди моей не рвись с

такой тоской! Уже сдержать тебя не в силах

я нисколько - так подожди, не рвись всё

время в бой!

Сэрца, цiшэй! Не стукай так

трывожна, Не выскачы, балеснае, з

грудзей! Так лёгка �жо цябе

стрымаць няможна. Сэрца, цiшэй!

Зачем, о сердце, бьёшься так

тревожно? Зачем ты рвёшься из груди

моей? Спокойным быть мне просто

невозможно, стучись ровней!

Моей груди бунтующий

невольник, о моё сердце, не стремись

ты прочь! Как нелегко мне одному

сегодня Всё превозмочь.

Ho, mia kor’, ne batu maltrankvile, El mia brusto nun ne

saltu for! Jam teni min ne povas

mi facile, Ho, mia kor’!

Ужель  после  трудов,

мучительных сомнений желанный час успеха не

придёт? Так успокойся же, уйми своё

волненье... О сердце бедное, оно победы

ждёт!

Сэрца, цiшэй! Пасля

нястомнай працы у перамогу верыцца лягчэй. Даволi! супакойся ад бiцця

ты! Сэрца, цiшэй!

Был труден путь и мучает

сомненье: дождусь ли я своих

победных дней? О, моё сердце, усмири

волненье, стучись ровней!

Ты, сердце, знай: ещё

работы много. В мой звёздный час, всему

наперекор, храни свой ритм уверенно

и строго, Ho mia kor’!

Ho, mia kor’! Post longa

laborado Ĉu mi ne venkos en de-

cida hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu de l’

batado, Ho, mia kor’!

…  …  …  …  …

2/2

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Ида Лисичник.

Arg-129-898 (2008-04-28 09:52:26)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu  ĉi  traduko  estas
kopiita  el  la  retejo

http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Михаил Щербинин.

Arg-129-902 (2008-04-28 10:06:59)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Владимир Чернов.

Arg-129-903 (2008-04-28 14:39:51)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=898,905,902,903,252