1/1

Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,

Сэрца, цiшэй! O моё сердце Ho, mia kor’ О сердце

tradukita de Людмила Сильнова tradukita de Владимир Чернов

tradukita  de  Ида

Лисичник

Сэрца, цiшэй! Не стукай так трывожна,

Не выскачы, балеснае,

з грудзей! Так лёгка �жо

цябе стрымаць няможна.

Сэрца, цiшэй!

Моей груди бунтующий невольник,

о моё сердце, не стремись ты прочь!

Как нелегко мне

одному сегодня Всё превозмочь.

Ho, mia kor’, ne batu maltrankvile,

El mia brusto nun

ne saltu for! Jam teni min ne

povas mi facile, Ho, mia kor’!

О сердце, сердце, не

стучи так громко, и из груди моей не рвись

с такой тоской! Уже сдержать тебя не в

силах я нисколько - так подожди, не рвись

всё время в бой!

Сэрца, цiшэй! Пасля

нястомнай працы у перамогу верыцца

лягчэй. Даволi! супакойся ад

бiцця ты! Сэрца, цiшэй!

Ты, сердце, знай: ещё работы много.

В мой звёздный час,

всему наперекор, храни свой ритм

уверенно и строго,

Ho mia kor’!

Ho, mia kor’! Post

longa laborado Ĉu mi ne venkos en

decida hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu

de l’ batado, Ho, mia kor’!

Ужель после трудов, мучительных сомнений

желанный час успеха не

придёт? Так успокойся же, уйми

своё волненье... О сердце бедное, оно

победы ждёт!

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-

14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu ĉi traduko estas kopiita el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Владимир Чернов.

Arg-129-903 (2008-04-28 14:39:51)

Prenita  el  la

retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Ида Лисичник.

Arg-129-898 (2008-04-28 09:52:26)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=905,903,252,898