1/1

Ludwig Lazarus Zamenhof,  Ludwig Lazarus Zamenhof,  Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,
Сэрца, цiшэй!  O моё сердце  Ho, mia kor’  О сердце
tradukita de Людмила Сильнова  tradukita de Владимир Чернов  tradukita de Ида Лисичник

Сэрца, цiшэй! Не стукай так

трывожна, Не выскачы, балеснае, з грудзей! Так лёгка �жо цябе стрымаць

няможна. Сэрца, цiшэй!

Моей  груди  бунтующий

невольник, о моё сердце, не стремись ты

прочь! Как нелегко мне одному сегодня Всё превозмочь.

Ho, mia kor’, ne batu maltrank-

vile, El mia brusto nun ne saltu for! Jam teni min ne povas mi facile, Ho, mia kor’!

О сердце, сердце, не стучи так громко, и из груди моей не рвись с такой

тоской! Уже сдержать тебя не в силах я

нисколько - так подожди, не рвись всё время в бой!

Сэрца, цiшэй! Пасля нястомнай

працы у перамогу верыцца лягчэй. Даволi! супакойся ад бiцця ты! Сэрца, цiшэй!

Ты, сердце, знай: ещё работы

много. В мой звёздный час, всему

наперекор, храни свой ритм уверенно и

строго, Ho mia kor’!

Ho, mia kor’! Post longa labo-

rado Ĉu mi ne venkos en decida

hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu de l’ batado, Ho, mia kor’!

Ужель после трудов, мучительных

сомнений желанный час успеха не придёт? Так успокойся же, уйми своё

волненье... О сердце бедное, оно победы ждёт!

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu ĉi traduko estas kopiita el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Владимир Чернов.

Arg-129-903 (2008-04-28 14:39:51)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Ида Лисичник.

Arg-129-898 (2008-04-28 09:52:26)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=905,903,252,898