1/1

Annette von Droste-Hülshoff,  Annette von Droste-Hülshoff,
Du Vaterhaus  Ci gepatra dom’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Du Vaterhaus mit deinen Türmen, Vom stillen Weiher eingewiegt, Wo ich in meines Lebens Stürmen So oft erlegen und gesiegt; Gepatra dom’ kun ciaj turoj, Cin kalme lulas la laget’; En ci ankoraŭ viglas spuroj de miaj lukto kaj impet’;

In breiten, laubgewölbten Hallen, Die jung und fröhlich mich gesehn, Wo ewig meine Seufzer hallen Und meines Fußes Spuren stehn.

Sub foliar-volbaĵoj ciaj, Sub kiuj gaje ludis mi, Suspiroj ĉiam sonos miaj, Postsignojn miajn gardos ci.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24).

Arg-154-303 (2004-02-04 13:22:28)

Traduko de la Germana poemo “Du Vaterhaus” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-154-304 (2004-02-04 13:24:35)

http://www.poezio.net/version?poem-id=154&version-id=,303,304