1/1

Annette von Droste-Hülshoff,

Mi scias, ho Sinjor’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Sinjoro, estas sur la tero Amar’ kaj duro tiom da, Malsentas mi en la sufero Bonecon Vian ofte ja.

Sed kredas mi, ke pelos for La nokton radiado Via, Ke diros iam buŝo mia: Bonigis ĉion la Sinjor’.

Traduko de la Germana poemo “Ich weiß, o Herr” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-155-306 (2004-02-04 14:20:00)

http://www.poezio.net/version?poem-id=155&version-id=,306