1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Luna nokto

tradukita de Manfredo Ratislavo

La Tero, de l’ Ĉielo Kisita sajnis Ŝi, 1) Ke en florbril’ Ŝi devus Sonĝadi nur pri Li.^{2}

La vent’ tra l’ kampoj blovis, Ondetis la spikar’, Susuris la arbaroj Kaj brilis la stelar’.

Animo mia alten Sin svingis de la Ter’ Kaj flugis kvazaŭ hejmen Trankvile tra l’ aer’.

Traduko de la Germana poemo “Mondnacht” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-165-327 (2004-02-06 19:30:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=165&version-id=327

2La vortoj �Ŝi“ kaj �Li“ estas tie ĉi skribitaj majuskle por esprimi, ke la la Tero kaj la Ĉielo estas kvazaŭ personigitaj de la poeto.