1/1

Theodor Storm,

En la arbaro

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉi tie ĉe l’ deklivo Mutiĝas nun la vent’, Kaj sidas sub la branĉoj Infano en silent’.

En timian-odoro Ŝi sidas sur la ter’; La bluaj muŝoj zumas Kaj brilas tra l’ aer’.

Silentas la arbaro, Rigardas saĝe ŝi, Kaj ĉirkaŭ la harbukloj Fluadas sun-radi’.

Kukolo ridas fore; Pensigas io min: Ŝi havas la okulojn De la arbar-reĝin’.

Traduko de la Germana poemo “Im Walde” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-172-344 (2004-02-22 11:32:56)

http://www.poezio.net/version?poem-id=172&version-id=,344