1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
La urbo (2a versio)  La urbo
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉe l’ griza strand’, ĉe l’ griza mar’ Situas la urbet’; Nebulas sur la tegmentar’, La monotona bru de l’ mar’ Aŭdiĝas tra l’ kviet’.

Ĉe l’ griza strand’, ĉe l’ griza mar’ Situas la urbeto; Nebulas sur la tegmentar’, La monotona bru de l’ mar’ Aŭdiĝas tra l’ kvieto.

Arbar’ ne estas tie ĉi, Ne kantas bird’ sen ĉes’; Anseroj nur, kun dura kri’, Forflugas alte preter ĝi, Ĉe l’ strando flirtas gres’.

Arbar’ ne estas tie ĉi, Ne kantas bird’ sen ĉeso; Anseroj nur, kun dura kri’, Forflugas alte preter ĝi, Ĉe l’ strando flirtas greso.

Sed pendas mia kor’ de vi, Vi griza urb’ ĉe l’ mar’; De la juneco sorĉ-graci’ Ridante kuŝas super vi, Vi griza urb’ ĉe l’ mar’.

Sed pendas mia kor’ de vi, Vi griza urb’ ĉe-mara; De la juneco sorĉ-graci’ Ridante kuŝas super vi, Vi griza urbo kara.

Traduko de la Germana poemo “Die Stadt” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-173-348 (2004-02-22 14:30:28)

Traduko de la Germana poemo “Die Stadt” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-03.

Arg-173-346 (2004-02-22 12:54:29)

http://www.poezio.net/version?poem-id=173&version-id=,348,346