1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Estas flustrado  Es ist ein Flüstern

tradukita de Manfredo Ratislavo

Flustradon dumnokte ekaŭdis mi, Min estas maldormiginta ĝi; Mi sentas: sciigi sin volas io,^{2} Sed vojon al mi ne trovas tio.

Es ist ein Flüstern in der Nacht,

Es hat mich ganz um den Schlaf gebracht; Ich fühl’s, es will sich was verkünden Und kann den Weg nicht zu mir finden.

Ĉu estas amvortoj blovitaj for, Al vent’ konfiditaj dum nokta hor’? Ĉu estas ĝi iu estonta malbono, Premanta sin urĝe al mia ekkono?

Sind’s Liebesworte, vertrauet dem Wind, Die unterwegs verwehet sind? Oder ist’s Unheil aus künftigen Tagen, Das emsig drängt sich anzusagen?

Traduko de la Germana poemo “Es ist ein Flüstern” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983.

Arg-176-356 (2004-02-23 22:13:39)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-176-355 (2004-02-23 22:07:58)

http://www.poezio.net/version?poem-id=176&version-id=,356,355

2aŭ:

Jen volas sin io al mi sciigi, Sed ne kabablas sin komprenigi.