1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Sendorme  Schlaflos

tradukita de Manfredo Ratislavo

Kun timo vekiĝis mi el sonĝad’; Aŭdiĝas dumnokte alaŭda kantad’!

Aus Träumen in Ängsten bin ich erwacht; Was singt doch die Lerche so tief in der Nacht!

Jam iris la tago, forestas maten’, Sendorme mi kuŝas sur mia kusen’.

Der Tag ist gegangen, der Morgen ist fern, Aufs Kissen hernieder scheinen die Stern‘.

La kant’ de l’ alaŭdo, plusonas ĝi; Ho voĉo de l’ tago, angoras mi!

Und immer hör‘ ich den Lerchengesang; O Stimme des Tages, mein Herz ist bang.

Traduko de la Germana poemo “Schlaflos” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983.

Arg-177-358 (2004-02-23 22:19:08)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-177-357 (2004-02-23 22:31:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=177&version-id=,358,357