1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Schlaflos  Sendorme

tradukita de Manfredo Ratislavo

Aus Träumen in Ängsten bin ich erwacht; Was singt doch die Lerche so tief in der Nacht!

Kun timo vekiĝis mi el sonĝad’; Aŭdiĝas dumnokte alaŭda kantad’!

Der Tag ist gegangen, der Morgen ist fern, Aufs Kissen hernieder scheinen die Stern‘.

Jam iris la tago, forestas maten’, Sendorme mi kuŝas sur mia kusen’.

Und immer hör‘ ich den Lerchengesang; O Stimme des Tages, mein Herz ist bang.

La kant’ de l’ alaŭdo, plusonas ĝi; Ho voĉo de l’ tago, angoras mi!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-177-357 (2004-02-23 22:31:10)

Traduko de la Germana poemo “Schlaflos” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983.

Arg-177-358 (2004-02-23 22:19:08)

http://www.poezio.net/version?poem-id=177&version-id=357,358