1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Ein Blatt aus sommerlichen Tagen Folio el someraj tagoj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ein Blatt aus sommerlichen Tagen, Ich nahm es so im Wandern mit, Auf daß es einst mir möge sagen, Wie laut die Nachtigall geschlagen, Wie grün der Wald, den ich durchschritt.

Migrante prenis mi folion, Ke ĝi min memorigu pri La birda kant’ kaj diru ion Pri l’ verdo de l’ arbar’, ke tion Memoru iam poste mi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-180-363 (2004-02-23 22:35:05)

Traduko de la Germana poemo “Ein Blatt aus sommerlichen Tagen” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1997-03-23.

Arg-180-364 (2004-02-23 22:37:01)

http://www.poezio.net/version?poem-id=180&version-id=,363,364