1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Aprilo  April

tradukita de Manfredo Ratislavo

La turdo jen aŭdigas sin, Printempo kore tuŝas min; Spiritoj, kiuj min favoras, El la profundo al mi soras. La vivo sonĝe fluas, mi -^{2} Min sentas arbo, flor’, foli’.

Das ist die Drossel, die da schlägt, Der Frühling, der mein Herz bewegt; Ich fühle, die sich hold bezeigen, Die Geister aus der Tiefe steigen, Das Leben fließet wie ein Traum - Mir ist wie Blume, Blatt und Baum.

Traduko de la Germana poemo “April” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1997-04.

MR-306-3a / Arg-181-366 (2015-04-02 17:40:36)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-181-365 (2015-04-02 17:40:17)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie en http: // www. lyrikmond. de/ gedichte-thema-9-97. php .

http://www.poezio.net/version?poem-id=181&version-id=366,365

2aŭ:

La vivo fluas sonĝe, mi Min sentas kiel florfoli’.