1/1

Theodor Storm,

Heute nur

Heute, nur heute Bin ich so schön; Morgen, ach morgen Muss alles vergehn!

Nur diese Stunde Bist du noch mein; Sterben, ach sterben Soll ich allein.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-185-372 (2004-02-24 08:29:20)

(Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la libro �Thedor Storm“ de Regina Fasold, el la serio Bild-Biographie, eldonita de la eldonejo VEB Bibliographisches Institut Leipzig, en 1990, ISBN 3-323-00196-6.) Estas la kanto de la harp-knabino el la novelo �Imenlago“ (= abel-lago, germane: Immensee) de Theodor Storm.

http://www.poezio.net/version?poem-id=185&version-id=,372