1/1

Theodor Storm,

Gode Nacht

Över de stillen Straten Geit klar de Klokkenslag; God Nacht! Din Hart will slapen, Un morgen is ok en Dag.

Din Kind liggt in de Weegen, Un ik bün ok bi di; Din Sorgen un din Leven Is allens um un bi.

Noch eenmal lat us spräken: Goden Abend, gode Nacht! De Maand schient ob de Däken, Uns’ Herrgott hölt de Wacht.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-202-400 (2004-03-06 07:01:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=202&version-id=400