1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Im Mai  En Majo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Knospen sprangen, Da ist in meinem Herzen Die Liebe aufgegangen.

En Majo, kiam ĉiuj Burĝonoj malfermiĝis, La amo kiel floro En mia kor’ estiĝis.

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Vöglein sangen, Da hab’ ich ihr gestanden Mein Sehnen und Verlangen.

En Majo, kiam ĉiuj Birdetoj sin aŭdigis, Al ŝi deziron mian Sopiran mi sciigis.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-203-402 (2004-03-24 07:28:07)

Das Gedicht befindet sich in Heinrich Heines Werk �Buch der Lieder“, im Abschnitt �Lyrisches Intermezzo“, Nr. I.

Traduko de la Germana poemo “Im Mai” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1982-11-14.

MR-002-4 / Arg-203-403 (2004-04-05 20:37:00)

La poemo troviĝas en la �Libro de la kantoj“, sekcio �Lirika intermezo“ (1822 - 1823), nro I.

http://www.poezio.net/version?poem-id=203&version-id=402,403