1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
Divenvergo  Wünschelrute

tradukita de Hans-Georg Kaiser

Dormas kant’ en ĉiu ero, kiu sonĝas plu por si. mond’ ekkantas en kohero, se l’ sorĉvorton trovas vi.

Schläft ein Lied in allen Dingen, Die da träumen fort und fort, Und die Welt hebt an zu singen, Triffst du nur das Zauberwort.

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Hans-Georg Kaiser (Cezar, ∗1954-05-21).

Arg-228-1291 (2012-11-12 21:47:46)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ne http: // www. cezarpoemtradukoj. cezarpoezio. de/ 254. html .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26).

Arg-228-449 (2004-04-23 10:04:42)

http://www.poezio.net/version?poem-id=228&version-id=,1291,449