1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Divenvergo

tradukita de Hans-Georg Kaiser

Dormas kant’ en ĉiu ero, kiu sonĝas plu por si. mond’ ekkantas en kohero, se l’ sorĉvorton trovas vi.

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Hans-Georg Kaiser (Cezar, ∗1954-05-21).

Arg-228-1291 (2012-11-12 21:47:46)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ne http: // www. cezarpoemtradukoj. cezarpoezio. de/ 254. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=228&version-id=1291