1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Postsonoroj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Mi sonĝis, ke revidis La hejman valon mi, Ĉe l’ patra dom’ mi sidis, Jen alte super ĝi.

Tra l’ foliar’ blovetis Aero ĉirkaŭ mi, Kaj super min faletis Floretoj de tili’.

Sed kiam mi vekiĝis, La lun’ de l’ vojo-rand’ briletis kaj vidiĝis Ĉirkaŭe fremda land’.

Jen estis nur glacia Frosteco kaj blankec’; Blankiĝis ankaŭ mia Harar’ pro maljunec’.

Traduko de la Germana poemo “Nachklänge” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-04-23.

MR-092-1 / Arg-231-456 (2004-04-23 11:27:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=231&version-id=,456