1/1

Christian Winther,  Christian Winther,
Sun’ estingiĝis  Ripozo
tradukita de Hans Erik Jensen  tradukita de Manfredo Ratislavo

Sun’ estingiĝis, tag’ denove mortis, Nuboj leviĝis, nokton al ni portis, steloj ridetas milde sur ĉielo tra la malhelo.

Foras la suno, la tago forplonĝas, staras la nuboj jen ĉe l’ ĉiel-rand’, lumas la steloj; dormetas kaj sonĝas en trankvilego la mar’ kaj la land’.

Ho, kiam venos al mi la tagfino, do mi ĝin benos pie per kapklino. Fine mi dormos pace kiel floro ĝis la aŭroro!

Aĥ, se mi povus, nun kiam finiĝos mia viv-tago, - samkiel jen flor’ – turni kun fido, ĝis ree tagiĝos, min al la juna matena aŭror’!

Traduko de la Dana poemo “Hvile” de Christian Winther (Kristiano Vintero, ∗1796 – †1876) en Esperanton de Hans Erik Jensen (†1973-06-18).

Arg-244-923 (2008-09-14 00:00:04)

La kanto-teksto estas libere tradukita de la dana esperantisto Hans Erik Jensen. La traduko troviĝas en la kant-libreto “Kantu”, eldonita de H. E Jensen kaj Harald Grønborg, sur la paĝo 18, kanto n-ro 17. Ĝi estas kantebla laŭ melodio de Hakon Andersen (laŭ indiko notita super la teksto en la kantlibreto.) Pri Hans Erik Jensen vidu ankaŭ la retejon: http: // www. esperantonia. dk/ bio-hej. htm .

Traduko de la Dana poemo “Hvile” de Christian Winther (Kristiano Vintero, ∗1796 – †1876) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-10.04.

MR-158-3 / Arg-244-494 (2004-06-10 11:11:55)

http://www.poezio.net/version?poem-id=244&version-id=923,494