1/1

Joseph Düpjohann,

La birdokanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Mi aŭdis birdokanton, belege sonis ĝi; mi volis ĝin kompreni, ravita estis mi.

Ĝi kantis frumatene - trankvilo ĉie ĉi; forgesis mi la zorgojn, rekonsoliĝis mi.

Momenton mi ekpensis ne plu pri l’ taglabor’; mi volis pluaŭskulti, sed devis iri for.

Vesper’ fariĝis baldaŭ, rapidis hejmen mi, por aŭdi mian birdon; sed ne revenis ĝi.

Traduko de la Basgermana poemo “De Vuegelleed” de Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1930-10-18) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2003-03-19.

MR-401-1 / Arg-249-505 (2004-06-30 15:20:30)

Kun afabla permeso de l’ aŭtoro, sinjoro Joseph Düpjohan (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio), prenita el la libro “Liäbensbeller” (“Vivobildoj”), kiu aperis en 1998 en la eldonejo E. Holterdorf, Ruggestr. 27 - 29, D-59302 Oelde, F. R. Germanio.

http://www.poezio.net/version?poem-id=249&version-id=,505