1/1

Joseph Düpjohann,

Fraid un Leed

Driäg diene Fraide un dien Leed aohn’ allto graut Teaater; wann baides du met annern deels, kanns’t Beste daoruut maken.

De stille Fraid’ un Liäbensglück is allmankst dünne sait; drüm giff dem Naichsten af en Stück, dann is’t ’ne dubbelt Fraid’.

Dat Leed kümp fakens unverhuopt, daoch wann et di dann dräpp, wenn’t lies an diene Düöre puckt, et gärne deelen möggs.

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1930-10-18), publikigita 1998.

Arg-252-510 (2004-06-30 15:57:59)

Mit freundlicher Genehmigung des Verfassers, Herrn Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, B. R. Deutschland), entnommen aus dem Buch “Liäbensbeller”, erschienen in 1998 im Verlag E. Holterdorf, Ruggestr. 27 - 29, D-59302 Oelde.

http://www.poezio.net/version?poem-id=252&version-id=510