1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Mittag  Tagmezo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Am Waldessaume träumt die Föhre, am Himmel weiße Wölkchen nur; es ist so still, daß ich sie höre, die tiefe Stille der Natur.

La pinoj sonĝas, kaj tiriĝas nubetoj ĉe l’ ĉielo nur; kvietas tiom, ke aŭdiĝas la trankvilego de l’ natur’.

Rings Sonnenschein auf Wies’ und Wegen, die Wipfel stumm, kein Lüftchen wach, und doch, es klingt, als ström’ ein Regen leis tönend auf das Blätterdach.

En suna bril’ herbej’ malbruas, kaj mutas arba foliar’; sed sonas, kvazaŭ pluvo fluas sur la foliojn de l’ arbar’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

Arg-290-587 (2012-10-06 16:52:20)

Siehe auch: .

Traduko de la Germana poemo “Mittag” de Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-03-31.

MR-086-1 / Arg-290-588 (2012-10-06 16:47:15)

Pri la poeto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Theodor_Fontane .

http://www.poezio.net/version?poem-id=290&version-id=587,588