1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Mia vivo  Mein Leben

tradukita de Manfredo Ratislavo

La vivo ne ŝajnas plu vivad’, Promenas mi kiel en sonĝad’. Hom-ombroj forfuĝas ĉie ĉi, Kaj inter la ombroj ombradas mi. Admonas min ega kora lac’: Finiĝas nun via tempo-spac’!

Mein Leben, ein Leben ist es kaum, Ich gehe dahin als wie im Traum. Wie Schatten huschen die Menschen hin, Ein Schatten dazwischen ich selber bin. Und im Herzen tiefste Müdigkeit - Alles sagt mir: Es ist Zeit ...

Traduko de la Germana poemo “Mein Leben” de Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-

04) en 1983-01.30.

MR-028-1 / Arg-293-594 (2005-02-10 08:42:13)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

Arg-293-593 (2005-02-10 08:40:03)

http://www.poezio.net/version?poem-id=293&version-id=594,593