1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Eliro  Ausgang

tradukita de Manfredo Ratislavo

Iĝas pli kaj pli malvasta La viv-cirklo ĝis la lasta Centra punkto de malhel’. Iĝas for fanfaronado, Am’, esper’ kaj malamado Kaj videblas jam la cel’.

Immer enger, leise, leise Ziehen sich die Lebenskreise, Schwindet hin, was prahlt und prunkt, Schwindet Hoffen, Hassen, Lieben, Und nichts ist in Sicht geblieben Als der letzte dunkle Punkt.

Traduko de la Germana poemo “Ausgang” de Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-01.

MR-027-2 / Arg-294-596 (2005-02-10 14:03:41)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

Arg-294-595 (2005-02-10 14:01:11)

http://www.poezio.net/version?poem-id=294&version-id=,596,595