1/1

Christian Friedrich Hebbel,

Mi kaj vi

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ni sonĝis pri ni ambaŭ, Vekiĝis de tio ĉi. Ni vivas por nin ami, En nokton resinkas ni.

Vi venis el mia sonĝo, En via vi vidis min, Ni mortas, se unu perdigas En la alia sin.

Tremante sur unu lilio Kunfluas kaj rulas en La fundon de la kaliko Du akvogutoj jen.

Traduko de la Germana poemo “Ich und du” de Christian Friedrich Hebbel (∗1813-03-18 – †1863-12-13) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2003-06-16.

MR-404-1 / Arg-304-615 (2005-04-20 22:39:28)

http://www.poezio.net/version?poem-id=304&version-id=615