1/1

Stine Andresen,

Somera vespero

tradukita de Manfredo Ratislavo

Sinkas roso de vesper‘, tra la bluo de eter‘ nuboj jen tiriĝas. Dolĉaj sonoj tra l‘ aer‘ el la malproksimo per vento alportiĝas.

De l‘ sopir‘ flugiloj tre larĝe etendiĝas, se kant‘ aŭdigas fore. Al la bela tempo de la junec‘ l‘ animo re-^{2} ŝvebas enmemore.

Traduko de la Germana poemo “Sommerabend” de Stine Andresen (geb. Jürgens, ∗1849-12-23 – †1927-05-13) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-06.

MR-186,4 / Arg-322-653 (2005-08-26 09:52:20)

La poetino vivis en Wyk aur la norda-frisa inaulo Föhr, estis edzino de muelisto, verkis krom la nordafrisa poemo “Swet hiamelkhaid” precipe poemojn en la germana lingvo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=322&version-id=653

2aŭ:

juno la animo reŝvebas rememore.