1/1

Reinhard Arfsten,

Lingen

Harewstinjem san ik gingen wech faan mensken an grat steed, stun üüb’t fial fol faan lingen, feel alian mi an ferleet.

An do hier ik fögelstemen uun al locht huuch auer mi. Flä jo wech of san’s uun’t kemen? As’t en lingen, dat jo tji?

Hed ik meecht, so mätufläen, bleew mad freemen ik ei heer, toog mä jo troch naacht an gräen tüs tu min leew eilun Feer.

Verkinto de tiu ĉi Frisa poemo estas Reinhard Arfsten (∗1897 – †1971).

Arg-323-654 (2005-08-26 11:23:56)

http://www.poezio.net/version?poem-id=323&version-id=,654