1/1

Irmtraut Böttcher,  Irmtraut Böttcher,
Aŭtunaj pensoj  Herbstgedanken

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Herbstgedanken” de Irmtraut Böttcher (∗1918-06-16) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2005-10-25.

Arg-330-668 (2005-10-26 08:16:25)

Sinjorino Irmtraut Böttcher (Grabenstr. 35, D-58095 Hagen, Germanio), la verkintino de la poemo, afable permesis al mi, Manfred Retzlaff, la publikigon de la poemo en tiu ĉi mia interreta poemkolekto.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Irmtraut Böttcher (∗1918-06-16).

Arg-330-665 (2005-10-26 08:10:27)

Frau Irmtraut Böttcher (Grabenstr. 35, D-58095 Hagen), die Verfasserin des Gedichtes, hat mir, Manfred Retzlaff, freundlicherweise die Veröffentlichung ihres Gedichtes in dieser meiner Internetz-Gedichtsammlung gestattet.

http://www.poezio.net/version?poem-id=330&version-id=668,665