1/1

Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe,

Egalaĵo (Noktokanto de migranto)

Same

Из Гёте

tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Pejno Simono

tradukita  de  Михаил

Лермонтов

Super ĉio iĝas Kviet’, Kaj ne moviĝas Pro ventet’ Iu foli’; Silentas la birdoj ĉirkaŭe. Atendu – baldaŭe Ripozos vi.

Super montopintoj — silent’, tra pinopingloj la senvent’ spiras sen fort’; arbare la birdoj ekmutas. Pretu, aludas silento pri mort’.

Горные вершины Спят во тьме ночной; Тихие долины - Полны свежей мглой; Не пылит дорога, Не дрожат листы ... Подожди немного, Отдохнешь и ты.

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-

22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-01.

MR-03-4 / Arg-356-707 (2006-03-20 14:44:12)

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-356-1974 (2014-03-14 14:12:56)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Goethe .

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en la Rusan de Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-27).

Arg-356-1908 (2013-12-12 22:16:00)

Mi,  Manfred  Retzlaff,
trovis  tiun  ĉi  poem-

tradukon en http: // www. winter-zeulenroda. de/ webseiten/ lermontov. htm . Vidu ankaŭ la retejon http: // otvety. google. ru/ otvety/ thread? tid= 6b82c0f69fbac986 . Pri la poeto Lermontov vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ MiД�ail_Lermontov . La rusa titolo signifas: El Goethe. La poemo estas de M. Lermontov libere tradukita en la rusan. Ĝi estas konata en Rusio laŭ tiu ĉi titolo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=707,1974,1908