1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,

Egalaĵo (Noktokanto de migranto)

Same

tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Pejno Simono

Super ĉio iĝas Kviet’, Kaj ne moviĝas Pro ventet’ Iu foli’; Silentas la birdoj ĉirkaŭe. Atendu – baldaŭe Ripozos vi.

Super montopintoj — silent’, tra pinopingloj la senvent’ spiras sen fort’; arbare la birdoj ekmutas. Pretu, aludas silento pri mort’.

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-01.

MR-03-4 / Arg-356-707 (2006-03-20 14:44:12)

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-356-1974 (2014-03-14 14:12:56)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Goethe .

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=707,1974