1/2

Joseph M. Scriven ,  Joseph M. Scriven ,
Welch ein Freund ist unser Jesus Ho Jesu’, amiko mia
tradukita de Tr. Ernst Gebhardt  tradukita de Manfredo Ratislavo

Welch ein Freund ist unser Jesus, O, wie hoch ist er erhöht! Er hat uns mit Gott versöhnet Und vertritt uns im Gebet. Wer mag sagen und ermessen, Wieviel Heil verloren geht, Wenn wir nicht zu ihm uns wenden Und ihn suchen im Gebet!

Ho Jesu’, amiko mia, Kiel alta estas vi! Estas vi peranto nia, Kiu ligas nin kun Di’. Kiom da aflikto devas Nenecese porti ni, Se preĝante, Lin serĉante Ni ne turnas nin al Li.

Wenn des Feindes Macht uns drohet Und manch Sturmwind um uns weht, Brauchen wir uns nicht zu fürchten, Stehn wir gläubig im Gebet. Da erweist sich Jesu Treue, Wie er uns zur Seite steht, Als ein mächtiger Erretter, Der erhört ein ernst Gebet.

Kiam la diablo tentas Nin kun ega energi’, Ni ne devas timi ion, Se kredeme preĝas ni. Jen montriĝas la fidelo De Jesu’, nin helpas Li, Kiel la Savant’ potenca. Tiun preĝe petu ni.

Sind mit Sorgen wir beladen, Sei es frühe oder spät, Hilft uns sicher unser Jesus, Fliehn zu ihm wir im Gebet. Sind von Freunden wir verlassen Und wir gehen ins Gebet, O, so ist uns Jesus alles: König, Priester und Prophet!

Se ni estas zorgoplenaj Kaj nin premas tio ĉi, Certe helpas nin Jesuo, Niajn preĝojn aŭdas Li. Se amikoj vin forlasas, Diru tion nur al Li! Li vin ŝirmos kaj konsolos. Nur al Li vin turnu vi.

.......................... .......................... .......................... .......................... .......................... .......................... .......................... ..........................

Ho Savanto, Vi promesis, Ke Vi portos ja por ni Niajn ŝarĝojn, ni do portu Ĉion preĝe nur al vi. Baldaŭ ni ne devos preĝi Plu sur tiu Tero ĉi, Tie ni senfine gloros Vin en eternec’, ho Di’.

…  …

2/2

Traduko de la Angla poemo “What a Friend We Have in Jesus” de Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) en la Germanan de Tr. Ernst Gebhardt (∗1832 – †1899).

Arg-372-729 (2006-08-24 09:35:25)

Tiun ĉi germanan tradukon mi trovis en la interreto en / Diese Übersetzung ins Deutsche fand ich unter: “http://ingeb.org/spiritua/whatafri.html”.

Traduko de la Angla poemo “What a Friend We Have in Jesus” de Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2006-08-24.

MR-449-1b / Arg-372-727 (2006-08-24 09:22:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=372&version-id=729,727